Preskočiť na hlavný obsah
Združenie Milénium Údol
  • Domov
  • Novinky
  • Združenie
    • O nás
    • Daruj 2% dane
    • Kontakty a orgány
    • Aktivity
  • Obec
    • História
    • Samospráva
    • Osobnosti
      • Max Kurth
      • Irina Nevická
    • Kultúra
      • Folklórny súbor
      • CD Udolčanka
    • Šport
      • Futbal
    • Cirkev
      • Pravoslávna cerkov
      • Grécko-katolícka cerkov
    • DHZ
    • Príroda
      • Skalky pri Údole
    • Fotogaléria
  • Zaujímavosti
    • Dubný kameň
      • 2025
      • 2024
      • 2022
      • 2021
      • 2020
      • 2019
      • 2018
      • 2017
      • 2016
      • 2015
      • 2014
      • 2013
      • 2012
      • 2011
      • 2010
      • 2009
      • 2008
      • 2007
      • 2006
      • 2005
      • 2004
      • Turistická pečiatka
      • História JRD
    • Nárečový slovník
    • Historické mapy Údola
    • Historické mapy Hajtovky
    • Historické mapy Hromoša
    • Cyklo okruh AQUAVELO
    • Fotogaléria 1890-1989
    • Fotogaléria od roku 1990
    • Rusíni
    • Iné
  • Kontakt

Dubný kameň 2016

Dňa 6.8.2016 sa uskutočnil 12. ročník výstupu na Zbojnícku jaskyňu Dubný kameň. Oproti minulým ročníkom sa výstupu zúčastnilo menej účastníkov – desiati. Možno preto, že predpoveď počasia nesľubovala jasné a slnečné počasie, možno preto, že možných účastníkov zaujali iné možnosti aktívneho oddychu so svojimi rodinnými príslušníkmi. Výstupu sa zúčastnili noví účastníci ako napríklad Milan Semančík z Trenčína – rodák zo susednej obce Hajtovka. Nemohli sme sa tešiť, že po výstupe budeme odmenení krásnym výhľadom.
Vychutnávali sme si však výstup pod slnečníkom z oblakov idúc v niektorých častiach trasy po vykosenej lesnej ceste. Po výstupe sme si jaskyňu prezreli, niektorí si vymenili spotené časti odevu, najedli sme sa, urobili spoločnú fotografiu a vydali sa na spiatočnú cestu. Počas spiatočnej cesty sme sa napásli na «jafyrách=čučoriedkach», niektorí šťastlivci si nazbierali dubáky, brezáky a či kozáky. Spiatočnú cestu sme ukončili na dvore organizátora tejto vydarenej tradičnej akcie pána Leška. Tu nás čakal tradičný chutný guláš a ďalšie občerstvenie, ktoré sme skonzumovali v príjemnej atmosfére družnej besedy.

Tešíme sa na ďalší ročník.

Autor: Milan Semančík, Foto: Ľuboslav Leško

  • Domov
  • Novinky
  • Združenie
  • Daruj 2% dane
  • Obec
  • Cirkev
  • Zaujímavosti
  • Dubný kameň
  • Nárečový slovník
  • Kontakt