Preskočiť na hlavný obsah
Združenie Milénium Údol
  • Domov
  • Novinky
  • Združenie
    • O nás
    • Daruj 2% dane
    • Kontakty a orgány
    • Aktivity
  • Obec
    • História
    • Samospráva
    • Osobnosti
      • Max Kurth
      • Irina Nevická
    • Kultúra
      • Folklórny súbor
      • CD Udolčanka
    • Šport
      • Futbal
    • Cirkev
      • Pravoslávna cerkov
      • Grécko-katolícka cerkov
    • DHZ
    • Príroda
      • Skalky pri Údole
    • Fotogaléria
  • Zaujímavosti
    • Dubný kameň
      • 2025
      • 2024
      • 2022
      • 2021
      • 2020
      • 2019
      • 2018
      • 2017
      • 2016
      • 2015
      • 2014
      • 2013
      • 2012
      • 2011
      • 2010
      • 2009
      • 2008
      • 2007
      • 2006
      • 2005
      • 2004
      • Turistická pečiatka
      • História JRD
    • Nárečový slovník
    • Historické mapy Údola
    • Historické mapy Hajtovky
    • Historické mapy Hromoša
    • Cyklo okruh AQUAVELO
    • Fotogaléria 1890-1989
    • Fotogaléria od roku 1990
    • Rusíni
    • Iné
  • Kontakt

DUBNÝ KAMEŇ 2017

Oj, na hori dva dubky, oj, na hori dva dubky,…..tak sme začinali oslavu vertaňa ša z Dubnoho kameňa. I toho roku (2017) sme začali jak furt, rano okolo osmej sme vyrazili okolo Patoraja smerom ku lisu. Bylo nas devetnac a zaujimave je, že vekovyj rozdiel medži najmolodšym a najstarsym bylo 60 roky. Počasie bylo zrana dobre, no poobidi už bylo poriadni teplo.

Zastavky sme mali asi pjať, de sme ša občerstvovali a oddychovali. Humor nas neopušťal. Pred obidom sme došli na misce zvane Dubnyj kameň, pre dakoho Zbojnicka jaskyňa. Ked ša kuknete na spoločnu fotku, mame tam zastupiňa i z poza hranic z nedalekej Ukrajiny, rusyňskej dediny Verchovina Bystra. Vasiľ i joho syn Mark nas poctili svojom navšetvom a najvyššu horu Kurčinskej Magury zdolali bez problemoch.

Pochvaliti ša možeme aj najmenšyma, kotrych sme mali toho roku najvecej a to bez slzoch v očoch (Andrej, Mark, Rado, Sandra a Emma). Keď sme ša vertali domu, zastavili sme ša išti v Bovcu pri vodi Vajcovka na ochutnavku zdravej/smerďačej vody. Nebylo domu daleko ale posledna pol hodina je najťažša, sme vyčerpany a už ša bars tišyme na obid a občerstviňa. Nič neje krajše, jak sobi zašademe spolu a porozpravjame po dobrym obidi. Išti krajše je, keď sobi zašpivame. Ďakuju šytkym učastnikom vystupu, najme tym najmenšym a najstaršym. Virju, že nas na druhyj rik bude zase tak pospolu a tišu ša na Vas šytkych.

  Autor a foto: Ľuboslav Leško

  • Domov
  • Novinky
  • Združenie
  • Daruj 2% dane
  • Obec
  • Cirkev
  • Zaujímavosti
  • Dubný kameň
  • Nárečový slovník
  • Kontakt