Preskočiť na hlavný obsah
Združenie Milénium Údol
  • Domov
  • Novinky
  • Združenie
    • O nás
    • Daruj 2% dane
    • Kontakty a orgány
    • Aktivity
  • Obec
    • História
    • Samospráva
    • Osobnosti
      • Max Kurth
      • Irina Nevická
    • Kultúra
      • Folklórny súbor
      • CD Udolčanka
    • Šport
      • Futbal
    • Cirkev
      • Pravoslávna cerkov
      • Grécko-katolícka cerkov
    • DHZ
    • Príroda
      • Skalky pri Údole
    • Fotogaléria
  • Zaujímavosti
    • Dubný kameň
      • 2025
      • 2024
      • 2022
      • 2021
      • 2020
      • 2019
      • 2018
      • 2017
      • 2016
      • 2015
      • 2014
      • 2013
      • 2012
      • 2011
      • 2010
      • 2009
      • 2008
      • 2007
      • 2006
      • 2005
      • 2004
      • Turistická pečiatka
      • História JRD
    • Nárečový slovník
    • Historické mapy Údola
    • Historické mapy Hajtovky
    • Historické mapy Hromoša
    • Cyklo okruh AQUAVELO
    • Fotogaléria 1890-1989
    • Fotogaléria od roku 1990
    • Rusíni
    • Iné
  • Kontakt

Dubný kameň 2011

O 8:00 ja a Luba odchádzame z Majira a mame zamierene na Dubný Kameň. Prichádzame na vyšný koniec a stretávame sa s Pištom a jeho synovcom. Pomaly ale isto sa vyberáme do kopcov cez údolia a les po náročnejšej ceste. Je presne 10:00 a my sme pri vysielači nad Orlovom. Cestou hodujeme malinami a zbierame zopár hríbov. Na Vaľkove stretávame turistov, ktorí sa vracajú spať z chaty do dediny. Prehodíme zopár rečí, zasmejeme sa a pokračujeme vo výstupe. Počasie nám praje, je slnečno a tak si užívame krásny výhľad dookola. Chýba nám k jaskyni asi 20 minút cesty a začína byť dlhé stúpanie.

Mal som pocit, že tento výstup je asi najdlhší od kedy na neho chodím. Pomaly sa blížime k jaskyni, ktorú akosi nemôžeme nájsť. Ale to bol zrejme iba pocit, pretože pred nami sa vynoril krásny pohľad diery obrastenej machom a rastlinami. Vošiel som do jaskyne, kde som nenašiel tento rok žiadneho netopiera. Bolo tam dosť vlhko. Sadáme si a pred jaskyňou sme si dopriali dobre jedlo a následne spravili foto.

Deti mi nakázali aby som nazbieral čučoriedky a tak som nemal na výber. Hodinku to zabralo a výsledok – 7 dcl plná nádoba čučoriedok. Prvý krát sme našli aj brusnice, ktoré boli jemne trpké a so sladkou príchuťou. Bolo 13:15 a my sme vychystali spať do dediny, kde nás čakal vynikajúci guľáš a čapované pivo. Unavený som bol ako lev a hneď som spadol na zem. Po chvíli ležania som nevydržal a musel sa ísť napiť a najesť. Prišli k nám ešte aj kamaráti, ktorí nemohli dosť na výstup a tak sme sedeli a bavili sa až do polnoci. Bolo nám super.

Autor a foto: Ľuboslav Leško


  • Domov
  • Novinky
  • Združenie
  • Daruj 2% dane
  • Obec
  • Cirkev
  • Zaujímavosti
  • Dubný kameň
  • Nárečový slovník
  • Kontakt