FK Vyšné Ružbachy - TJ Družstevník Údol (22. kolo)

Góly: 1. J.Ščensný, 90. Pardus - 59. Čanda (z 11 m), 62. Kravčák, 63. Gedra.
ŽK: D. Ščensný, J. Ščensný - Pružinský.

V. RUŽBACHY: M.Pizovka - D.Ščensný, D.Pizovka, J.Ščensný, Pardus - Leščinský, Hanečák , Minčík, Diňa – Zolnerčík (40. Gerčák), Matej Diňa.

ÚDOL: Pristač - Pružinský, Šulík, Vreselovič, Hamborský - G. Arifi, Čanda, Kravčák, Kormaník - Gedra, Sovik.

Stretnutie dvoch vyrovnaných súperov sa začalo v réžii domáceho mužstva, ktoré dokázalo skórovať už v prvej minúte. Zaskočený hostia však nestratili hlavu a bojovali ďalej.
V druhom polčase sa do boja pustili hostia, ktorý stále hrozili útokmi. Napokon sa im podarilo skórovať v 59.minúte. Po faule na Gerdu, Čanda premenil penaltu. Tento gól nabudil Údolčanov, ktorý prebrali ostrohy zápasu do svojich rúk. Ďalší gól prišiel v 62. minúte, Kravčák prudkou strelou z 20.tich metrov nedal šancu brankárovi domácich. Ďalšia rana prišla hneď o minútu, keď obrane opäť unikol Gedra. Ružbašania sa v záverečnej štvrťhodine síce ešte snažili o odpoveď a zdramatizovanie súboja, no tá prišla veľmi neskoro, až v 90.tej minúte, čím sa hostia napokon mohli tešiť z cenného víťazstva.

12. Orlov 22 2 5 15 26:67 11

TJ Družstevník Údol - FK Š. Jastrabie (21.kolo)
1:1
(0:0)

Góly: 80. Gedra - 85. Mi. Krafčík st.
ŽK:
V. Fűrer (Š. Jastrabie) ČK: Pištej (Údol)

ÚDOL: Pristač – Kormaník, Kravec, Pištej, Vreselovič – G. Arifi, Jeleň, Kravčák, Hamborský – Gedra, Sovik
Š. JASTRABIE:
Balušinský – Šoltis, Sovič, Filičko (60. Krafčík st.), Tkáč (80. Rešetár) – Falatek, Havrila, V.Fűrer – Krafčík ml., Grinč, Kačmarík (60. R. Fűrer)

Stretnutie tímov sa začalo opäť za zlého počasia. Zo začiatku sa hra prelínala zo strany na stranu. Domáci sa mohli ujať vedenia v polovici prvého polčasu, keď obranca hostí nedovoleným zákrokom fauloval Gedru, no Kravčák z 11-tich metrov trafil len tyčku. Aj hostia hrozili viacerými protiútokmi, no brankár domácich bol pozorný.
V druhom polčase Údolčania opäť pohrozili viacerými strelami, či už Sovik, Gedra alebo Kravčák. Gólové skóre otvorili domáci až v 80.tej minúte, keď Kravčák vysunul Gedru, a ten zoči-voči brankárovi nezaváhal. V 85.tej minúte rozhodca odpískal nezmyselný faul, a z priameho kopu hostia zo šťastím dotlačili loptu do siete. Vzhľadom na vývoj stretnutia je bodová deľba spravodlivá.

12. Orlov 21 2 5 14 26:65 11

FK V. Lipník -TJ Družstevník Údol (20. kolo)
9:1
(5:1)

Góly: 40., 50., 60. a 80. Labant, 14. Kuzmiak, 17. Želonka, 28. Grudecký, 30. Čarnota, 65. Kormaník - 25. Gedra.
ŽK: Pisarčík, Kuzmiak (V. Lipník)

V. LIPNÍK: Lipnický - Čarnota, Matiko (46. M. Grudecký), J. Kron (70. D. Kron), Pisarčík - Kormaník, Boleš, Labant, Želonka - Lipnický, P. Grudecký (60. Potanecký).
ÚDOL: Knap - Hamborský, Kravec, Pištej - Vreselovič, Gedra, Jeleň - Čanda, Kovaľ.

Už na začiatku stretnutia bolo jasné, že ktoré mužstvo bude bodovať naplno, keďže hostia pricestovali len 9.ti. Údolčania sa hneď od začiatku dostali pod tlak domácich. Dokázali im odolávať len do 14.tej minúty. Za stavu 2:0 sa ešte Gedrovi podarilo skorigovať výsledok na 2:1. To však bol prvý a posledný svetlý moment hostí.
Do konca stretnutia už bola hra v réžii domácich, a to tak že ešte dokázali 7-krát skórovať, tým uštedrili hosťom debakel 9:1.

12. Orlov 20 1 5 14 24:64 8

TJ Družstevník Údol - FK Plaveč (19. kolo)

6:2 (2:1)
Góly: 33., 69. a 77. Gedra, 31. Kravčák (z 11 m), 72. Čanda, 88. Šulík - 45. a 74. Tináth
ŽK: Kravec, Šulík - Murcko, Šalata, Heteš, ČK: Gallik (Plaveč)
Pred 80 divákmi rozhodoval Beňo

ÚDOL: Pristač - Pištej, Šulík, Kravec, Vreselovič - Čanda, Jeleň, Kravčák, Gedra - Sovik, Kovaľ

PLAVEČ: Fuchs - Gallik, Pastirčík, Veľbacký (72. Šašala) - Tináth, Pekár-Hudák, Plavnický (Gondek), Murcko (57. Birčák) - Valkučák, Kolcun, Heteš

Pre zle počasie sa stretnutie dvoch vyrovnaných súperov sa začalo s 30. minútovým meškaním. Domáci už od začiatku začali tlačiť hostí z Plavča. V 30 minúte po faule v 16-tke na Gedru, Kravčák z pokutového kopu otvoril skóre. Od tejto chvíle bola hra v réžii domácich. O pár minút sa domáci opäť tešili z gólu, keď Gedra unikol plavečskej obrane. Hosťom sa ešte podarilo do polčasu skorigovať výsledok, keď po strele Tinátha si Pištej nešťastne sklepol loptu do vlastnej brány. V druhom polčase sa hra prelínala zo strany na stranu. Údolčania mali mnoho sľubných šancí, no v koncovke sa im nepodarilo skórovať, či už Gedrovi, Sovíkovi alebo Kovaľovi. Gól dokázali streliť až v 69. minúte keď obrane znova unikol Gedra. Hneď po rozohrávke domáci znova udreli, na Čandovu strelu z 15-tich metrov brankár nemal šancu zareagovať. Plavču sa na tento gól podarilo odpovedať v 74. minúte, keď Tináth svojou strelou prekvapil brankára domácich. Lenže, aj Údolčania odpovedali, a to opäť únikom Gedru. Pred koncom zápasu ešte po rohovom kope Šulík prekonal hlavou brankára hostí, a tým uzavrel konečný výsledok na 6:2.

12. Orlov 19 1 5 13 24:58 8

FK Ľubotín - TJ Družstevník Údol (18. kolo)

3:0 (kontumačne)

Hostia nepricestovali.
TJ Družstevník Údol – FK Orlov (17. kolo)

1:0 (1:0)
Gól: 9. Čanda
ŽK: Kravec (Údol), ČK: Sova (Údol)

Pred 50 divákmi rozhodoval Tkáč st.

ÚDOL: Pristač – Kormaník, Kravec, Pištej, Vreselovič – Čanda, Jeleň, Gedra, Sova – Sovik, Kovaľ (52. Príhoda)

ORLOV: Fenďa – M. Petrus, M. Šujeta, P. Drobňák, Šimčák – Grajzinger (60. M. Liščinský), F. Liščinský, M. Drobňák, M. Dopirák – Košč (70. Podolský), Maliňák

Stretnutie tímov z konca tabuľky sa začalo za sychravého počasia. Domáci išli s tým, že už chcú konečne zabodovať naplno. Hra bola od začiatku v réžii domácich, ktorý hneď v úvode stretnutia otvorili skóre po krásnej strele Čandu z vyše 20-tich metrov. Hostia sa snažili skóre upraviť, do polčasu mali viacero sľubných šancí, no pozorného brankára domácich nemohli prekonať. Na poste stopéra nastúpil Kravec, ktorý to v obrane "čistil". Domáci ešte mohli udrieť na konci prvého polčasu, no Sovik z dvoch metrov prekopol bránu. V druhom dejstve sa hra prelínala zo strany na stranu. Hostia ešte pohrozili zopár akciami, no skóre sa nemenilo. Údol nakoniec vyhral zaslúžene tesným rozdielom 1:0. Po zápase ešte nastala kuriózna situácia, keď Sova po slovnej výmene s rozhodcom dostal červenú kartu.

12. Orlov 17 1 5 11 21:46 8

FK Malý LIpník - TJ Družstevník Údol (16. kolo)

TJ Družstevník Údol - FK Litmanova (14. kolo)

1 : 5 (1:4)

Góly: 19. Sovik - 17., 36. a 87. Eliáš, 13. Karpiak, 37. Čanda.
ŽK: Sovik, Kravec, Pištej - Karpiak.
Pred 60 divákmi rozhodoval Furtkevič,

ÚDOL: Kravec - Vreselovič, Pištej, Jeleň, Hamborský - Čanda, Leško, Kravčák, Gedra - Sovik, Haščin (8. Kovaľ).
LITMANOVÁ:
Vislocký - Arendáč, Rusiňák, Sivuľka, Lampart - Boško, Čanda, Vira - Karpiak, Eliáš.

Stretnutie tímov z opačných koncov tabuľky za začalo za ideálneho počasia. Tým Údola nastúpil takmer v plnej útočnej sila, na rozdiel od hráčov Litmanovej, ktorí nastúpili len 10-ti. Avšak ani ten handicap Údolčania nedokázali využiť. Po hrubých chybách obrany hneď nazačiatku dostali dva rýchle góly a boli na kolenách. Na tie góly ešte dokázal odpovedať peknou strelou Sovík v polovici prvého polčasu. Už si mysleli, že zdramatizujú zápas, no stal sa opak. Hostia ešte do polčasu strelili dva góly, a týmto si zabezpečili víťazstvo.
Druhy polčas sa začal v réžii domácich, ktorý chceli vsietiť gól, no však útok bol bezradný. Po menších zmenách sa Kravčák dostal do obrany a tým vlastne zabezpečil aby domáci nedostali ešte viac gólov. Svetlý moment prišiel v strede druhého polčasu keď po rohovom kope Pišteja mohol Kovaľ "nožničkami" streliť gól, no brankár bol proti. Hostia ešte pred koncom stretnutia po nevinnej akcii strelili gól a tým určili konečný výsledok 1-5.

Text a foto: Štefan Gladíš